BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2014-05-20

Baigiame mokyklą arba tai, kas užaugino

Tema: KitaŽalias @ 15:10

Dar iki dabar pamenu, kai būdamas dar mažas vaikas troškau pradėti lankyti mokyklą. Jai pradėjau ruoštis kur kas anksčiau, negu tuometiniai mano bendraamžiai: senelės pagalba jau mokėjau skaityti, o ir raštą buvau pradėjęs įvaldyti.

Pirmoji rugsėjo 1-oji, nedrąsus tipenimas iki mokyklos, gausybė vaikų, drovus prisistatymas, savo vardo rašymas ant lapukų… ir ilga kelionė. Be galo ilga kelionė, per kurią įgijau ne tik mokyklinių žinių, bet kur kas daugiau - po truputį pradėjau ragauti gyvenimo. 8-erius metus mokiausi Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje, o 9-je klasėje perėjau į Vilniaus Karoliniškių gimnaziją. Kas galėtų pagalvoti, kad būtent ten praeis vieni geriausių mano gyvenime metų.

Atėjęs į VKG didelio skirtumo nepajaučiau: mokyklos išplanavimas tokio paties sovietinio tipo, kaip ir visos Lazdynų - Karoliniškių mokyklos, didžioji dauguma mano draugų perėjo ten pat, tad rodosi - viskas taip pat. Bet bėgant metams aš supratau, kad būtent čia, VKG, aš pradėjau formuotis kaip asmenybė, tapau brandesnis, savarankiškesnis, gal net protingesnis. Ir ne tik aš. Visus šiuos pokyčius patyrėme visi besimokantys čia. Nauji bendraklasiai, nauji mokytojai, naujos klasės bei valgyklų maistas - visos, net ir smulkiausios detalės, pavertė mane tokiu, kokiu esu šiandien.

Atėjęs į VKG nebūčiau pagalvojęs, kad čia sutikti žmonės, man taps artimiausiais žmonėmis. Kartu su jais patyręs visko: sudaužytų širdžių, išdavysčių, juoko, baimių, meilės bei dar velniai žino kokių dalykų - kaip niekad su visais suartėjome. Kiekvienas iš mūsų į VKG atėjome visiškai skirtingi, su savomis vizijomis, svajonėmis bei principais. Bet ilgainiui ne tik išmokome vienas su kitu sugyventi, bet ir tapome vienu, bendru kolektyvu. Net ne kolektyvu, o komanda. Grupe žmonių, kurie galiausiai nebe sugeba, ar dar nesugebės gyventi vieni be kitų.

Veik tas pats nutiko ir su mokytojais. Pirmaisiais metais kiekvienas mokytojas atrodė, kaip didžiausias „budelis“, kiekvienas turintis atskiras egzekucijos procesijas, bet laikui bėgant net ir šie budeliai tapo kur kas daugiau nei vien tik dėstomo dalyko mokytojais. Kiekvienas mokytojas turėdamas savitus mokymo būdus visus mus formuodavo kaip molines figūrėles. Ir tai toli gražu ne neigiamas bruožas. Kiekvienas mokytojas kiekviename mokinyje paliko dalį savęs. Šią dalį, net ir baigdami mokyklą nešamės ir išsinešime kartu su savimi.

Na o dabar, kai egzaminai vos už keleto savaičių, paskutinis skambutis jau skamba, o ateitis kaip niekad miglota, belieka su graudžiu šypsniu prisiminti viską, kas per šiuos nuostabius metus nutiko ir tik dar ir dar kartą padėkoti visiem, kas prisidėjo prie šios nepamirštamos kelionės.

Vilniaus Karoliniškių gimnazijos abiturientas

Žilvinas Ališauskas, 2014

Gimnazijos logotipas iš http://www.vkg.vilnius.lm.lt/vkg/

Patiko (0)

Rodyk draugamsNėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.