BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-02-12

Žiniasklaida šiandien - tikėti ar ne?

Tema: Gyvenimas, NuomonėŽalias @ 14:53

Žiniasklaida - tai laikraščiai, internetas, žinios, televizija. Ji praplečia žmogaus akiratį visuomenėja, supažindina su esminiais dalykais vykstančiais pasaulyje. Paprastai vieni perskaitę, pamatę ar išgirdę tam tikras žinias jas įsisavina ir tiki jomis. Tuo tarpu kiti jas sužinoję ir įsigilinę į jas pradeda abejoti žiniasklaidos skaidrumu.

Žurnalistai - tai žmonės tokie patys kaip ir visi kiti. Tiktais jiems kartais tenka bet kokiais būdais išgauti informacija tam tikra tema, bet už tai jie gauna pinigus, gerus pinigus. Vos prasidėjus žiniasklaidai su pirmuoju lietuvišku laikraščiu ,,Aušra”  buvo teikiama informacija apie politika, visuomenė ir pan. Tada lietuviškos naujienos buvo uždraustos, tad būtinybės meluoti, kad gauti daugiau klientų nebuvo. Tačiau laikai keičiasi.

Nesenai visi girdėjome istoriją apie merginos išžaginimą greitosios pagalbos automobilyje. Buvo apie tai rodomos laidos. Ir vienoje iš jų pamačiau gana keistą situaciją. Berods tai buvo ,,Abipus Sienos” . Visus eilinį kartą apšvietė apie istoriją ir parodė interviu su skirtingais žmonėmis (policija, kaltinamieji, draugai ir t.t.). Buvo išgirstos visos nuomonės bei versijos, beveik iš visų, bet kažkodėl iš nukentėjusios interviu nebuvo paimtas. Mano nuomonė, tai kažkokia nesąmonė. Iš visų informacija surinkta, o iš bene svarbiausios personos nereikia? Kitoje laidoje informacija buvo paimta iš nukentėjusiosios kaimynės. Lyg tai būtų padėję…

Kitas “pavyzdys” būtų kažkada senai parašytas straipsnis viename žurnale apie mūsų mokyklą. Išėjusios mokinės (pabaigusios 12 klasių) mama davė interviu žurnalui, kuriame sakė, kad mokytojai už mokestį priima mokinius papildomoms pamokoms. Kitaip sakant, pabūna korepetitoriais. Įdomu tai, kad žurnalo straipsnyje buvo parašyta, kad ,,Mokyklos mokytojai neišmoko mokinių, kad vėliau už pinigus galėtų juos išmokyti”. Dar kitaip sakant, buvo pakeisti žodžiai taip, kad atrodytų, jog mokytojai specialiai nusodina mokinius, kad vėliau užsidirbtų.

Dar įdomi situacija buvo, kai nesenai vėlgi mūsų mokykloje buvęs moksleivis sumušė mokytoją. Nemažai internetinių žinių portalų greitai pernešė šią informaciją, tačiau kiekvienas pateikė ją skirtingai. Kažkuriame tinklaraštyje, buvo parašyta “Mokinys sumušė mokytoją”. Visus tai žinoma suintrigavo, bet straipsnyje žinoma buvo viskas kitaip. Mokinys yra buvęs ir jau senai išmestas iš mūsų mokyklos, jam jau gerokai virš 20  ir jis yra narkomanas. Tai ar galima antraštėje rašyti, kad “Mokinys sumušė mokytoją”?

Žurnalistams moka už tokias naujienas, kurias žmonės perskaitę aptartų dar ilgą, ilgą laiką. Tačiau, kad tokias naujienas parašyti reikia šiek tiek “pakoreguoti” situaciją. Ir štai ką mes ir gauname. Tai ar galima pasitikėti šių dienų žiniasklaida?

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.