BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2014-05-20

Baigiame mokyklą arba tai, kas užaugino

Tema: KitaŽalias @ 15:10

Dar iki dabar pamenu, kai būdamas dar mažas vaikas troškau pradėti lankyti mokyklą. Jai pradėjau ruoštis kur kas anksčiau, negu tuometiniai mano bendraamžiai: senelės pagalba jau mokėjau skaityti, o ir raštą buvau pradėjęs įvaldyti.

Pirmoji rugsėjo 1-oji, nedrąsus tipenimas iki mokyklos, gausybė vaikų, drovus prisistatymas, savo vardo rašymas ant lapukų… ir ilga kelionė. Be galo ilga kelionė, per kurią įgijau ne tik mokyklinių žinių, bet kur kas daugiau - po truputį pradėjau ragauti gyvenimo. 8-erius metus mokiausi Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje, o 9-je klasėje perėjau į Vilniaus Karoliniškių gimnaziją. Kas galėtų pagalvoti, kad būtent ten praeis vieni geriausių mano gyvenime metų.

Atėjęs į VKG didelio skirtumo nepajaučiau: mokyklos išplanavimas tokio paties sovietinio tipo, kaip ir visos Lazdynų - Karoliniškių mokyklos, didžioji dauguma mano draugų perėjo ten pat, tad rodosi - viskas taip pat. Bet bėgant metams aš supratau, kad būtent čia, VKG, aš pradėjau formuotis kaip asmenybė, tapau brandesnis, savarankiškesnis, gal net protingesnis. Ir ne tik aš. Visus šiuos pokyčius patyrėme visi besimokantys čia. Nauji bendraklasiai, nauji mokytojai, naujos klasės bei valgyklų maistas - visos, net ir smulkiausios detalės, pavertė mane tokiu, kokiu esu šiandien.

Atėjęs į VKG nebūčiau pagalvojęs, kad čia sutikti žmonės, man taps artimiausiais žmonėmis. Kartu su jais patyręs visko: sudaužytų širdžių, išdavysčių, juoko, baimių, meilės bei dar velniai žino kokių dalykų - kaip niekad su visais suartėjome. Kiekvienas iš mūsų į VKG atėjome visiškai skirtingi, su savomis vizijomis, svajonėmis bei principais. Bet ilgainiui ne tik išmokome vienas su kitu sugyventi, bet ir tapome vienu, bendru kolektyvu. Net ne kolektyvu, o komanda. Grupe žmonių, kurie galiausiai nebe sugeba, ar dar nesugebės gyventi vieni be kitų.

Veik tas pats nutiko ir su mokytojais. Pirmaisiais metais kiekvienas mokytojas atrodė, kaip didžiausias „budelis“, kiekvienas turintis atskiras egzekucijos procesijas, bet laikui bėgant net ir šie budeliai tapo kur kas daugiau nei vien tik dėstomo dalyko mokytojais. Kiekvienas mokytojas turėdamas savitus mokymo būdus visus mus formuodavo kaip molines figūrėles. Ir tai toli gražu ne neigiamas bruožas. Kiekvienas mokytojas kiekviename mokinyje paliko dalį savęs. Šią dalį, net ir baigdami mokyklą nešamės ir išsinešime kartu su savimi.

Na o dabar, kai egzaminai vos už keleto savaičių, paskutinis skambutis jau skamba, o ateitis kaip niekad miglota, belieka su graudžiu šypsniu prisiminti viską, kas per šiuos nuostabius metus nutiko ir tik dar ir dar kartą padėkoti visiem, kas prisidėjo prie šios nepamirštamos kelionės.

Vilniaus Karoliniškių gimnazijos abiturientas

Žilvinas Ališauskas, 2014

Gimnazijos logotipas iš http://www.vkg.vilnius.lm.lt/vkg/

Rodyk draugams

Gatvės Muzikos Diena 2014

Tema: Kita, Laisvalaikis, MuzikaŽalias @ 14:20

Kaip ir kiekvienais metais ateina pavasaris, lygiai taip pat kiekvienais metais su juo ateina Gatvės Muzikos Diena. Prasidėjusi 2007m. Vilniuje, muzikanto A. Mamontovo iniciatyva, ši nuostabi tradicija išsiplėtė neįsivaizduojamais mastais. Prie Vilniaus ilgainiui prisidėjo daugybė Lietuvos miestų, taip pat ir Tbilisis bei kiti Europos miestai. Ši šventė gausiai švenčiama Lietuvoje, bet jos idėjos nešamos po visą pasaulį, nes daugybė užsienyje gyvenančių lietuvių su malonumu kasmet išeina į gatves paminėti šią šventę. Pirmosios GMD buvo rengiamos pirmąjį gegužės šeštadienį, vėliau - trečiąjį, dabar Gatvės muzikos diena - gegužės 18d. (nors šiemet ji buvo rengiama 17 dieną).

Šią dieną į gatves išeina ne tik nuolatiniai gatvės muzikantai, bet taip pat pirmą kartą gatvės muzikos skonį ragaujantys atlikėjai. Prie šios tradicijos prisijungia ir daugybė garsių atlikėjų. Visa tai tik įrodo, jog muzika - puikiausias ginklas prieš bet kokias negandas (ne veltui šių metų GMD plakatai skelbė, kad karas pasibaigia - prasideda muzika)Šių metu GMD stebino savo atlikėjų gausumu: 371 užsiregistravę dalyviai visos Lietuvos mastu. Vien Vilniuje pasirodė 220 registruotų muzikantų. O kiek dar neregistruotų paklydėlių! Miestas buvo kupinas žmonių, muzikos bei geros nuotaikos. Jausmas iš tiesų nepakartojamas. Net tradicija tapęs GMD vakarinis lietus nesutrukdė atlikėjams koncertuoti toliau, o vakare susiburti į taip pat tradicinį DRUM2GETHER renginį - pasirodymas, vainikuojantis Gatvės Muzikos Dieną. Šiame renginyje gali dalyvauti bet kas. Vienintelė sąlyga - turėti kuo / į ką/ kaip mušti ritmą. Visas šis junginys miestą priverčia maloniai drebėti nuo mušamųjų trenksmų:

Taigi, tokios šventės ne tik niūrią kasdienybę paverčia kiek įdomesne, bet taip pat ir daug kam suteikia progų atsiskleisti, būti pastebėtam. O ir visas miestas atrodo kur kas gražesnis. Laukiame kitų metų!

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.