BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2014-05-20

Gatvės Muzikos Diena 2014

Tema: Kita, Laisvalaikis, MuzikaŽalias @ 14:20

Kaip ir kiekvienais metais ateina pavasaris, lygiai taip pat kiekvienais metais su juo ateina Gatvės Muzikos Diena. Prasidėjusi 2007m. Vilniuje, muzikanto A. Mamontovo iniciatyva, ši nuostabi tradicija išsiplėtė neįsivaizduojamais mastais. Prie Vilniaus ilgainiui prisidėjo daugybė Lietuvos miestų, taip pat ir Tbilisis bei kiti Europos miestai. Ši šventė gausiai švenčiama Lietuvoje, bet jos idėjos nešamos po visą pasaulį, nes daugybė užsienyje gyvenančių lietuvių su malonumu kasmet išeina į gatves paminėti šią šventę. Pirmosios GMD buvo rengiamos pirmąjį gegužės šeštadienį, vėliau - trečiąjį, dabar Gatvės muzikos diena - gegužės 18d. (nors šiemet ji buvo rengiama 17 dieną).

Šią dieną į gatves išeina ne tik nuolatiniai gatvės muzikantai, bet taip pat pirmą kartą gatvės muzikos skonį ragaujantys atlikėjai. Prie šios tradicijos prisijungia ir daugybė garsių atlikėjų. Visa tai tik įrodo, jog muzika - puikiausias ginklas prieš bet kokias negandas (ne veltui šių metų GMD plakatai skelbė, kad karas pasibaigia - prasideda muzika)Šių metu GMD stebino savo atlikėjų gausumu: 371 užsiregistravę dalyviai visos Lietuvos mastu. Vien Vilniuje pasirodė 220 registruotų muzikantų. O kiek dar neregistruotų paklydėlių! Miestas buvo kupinas žmonių, muzikos bei geros nuotaikos. Jausmas iš tiesų nepakartojamas. Net tradicija tapęs GMD vakarinis lietus nesutrukdė atlikėjams koncertuoti toliau, o vakare susiburti į taip pat tradicinį DRUM2GETHER renginį - pasirodymas, vainikuojantis Gatvės Muzikos Dieną. Šiame renginyje gali dalyvauti bet kas. Vienintelė sąlyga - turėti kuo / į ką/ kaip mušti ritmą. Visas šis junginys miestą priverčia maloniai drebėti nuo mušamųjų trenksmų:

Taigi, tokios šventės ne tik niūrią kasdienybę paverčia kiek įdomesne, bet taip pat ir daug kam suteikia progų atsiskleisti, būti pastebėtam. O ir visas miestas atrodo kur kas gražesnis. Laukiame kitų metų!

Patiko (0)

Rodyk draugamsNėra komentarų »

Dar nėra komentarų.

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.