BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-04-26

Kaip mikrobloginimas žudo blogosferą?

Kažkada panašų įrašą buvau perskaitęs kažkuriame tinklaraštyje, kurio dabar neberandu, bet tada juo netikėjau. Visgi klydau.

Iš pradžių, kas yra tie mikroblogai, ir su kuo jie valgomi? Tai įvairūs tinklalapiai, kuriuose prisiregistravęs gali palikti savo trumpąsias žinutes (ne daugiau 140 - 160 simbolių). Kadangi leistina norma yra maža, žinutės turi būti konkrečios, ir aiškiai suformuluotos. Kad ir kaip bebūtų, apie tai jau esu rašęs.

Taigi kaip mikroblogai žudo blogosferą? Ogi visai paprastai. Ko gero daugiausiai blogerių yra užsiregistravę twitter’yje. Kaip anksčiau minėjau, ten blogeriai dalinasi naujausiomis žiniomis apie IT, pasaulį ir pan. Kitaip tariant, rimtomis naujienomis. Kadangi įrašams parašyti reikia laiko ir kantrybės reikia surasti alternatyvą - paprasčiausiai parašyti žinutę į twitter’į ir baigta! Bet kai galiausiai atsiranda laiko ir noro suregzti įrašą, prisimeni, kad apie tai jau buvai parašęs kažkuriame mikrobloge. Rašyti apie tai dar kartą? Neapsimoka. O ir po trumpo ir konkretaus pranešimo parašyti ką nors ilgesnio gana sunku. Taip prapuola vienas, antras, trečias ir dar daug įrašų. Įsitikinau ant savo kailio.

Sustabdyti visą tai yra sunkoka. Nerašyt į mikroblogus kažkaip negerai, prarasi ir informacijos ir kontaktų. Toliau rašyti irgi ne kas. Gal rašyti nedaug ir pagalvoti, ar tos trumpos žinutės negali išsivystyti į įrašus?

Ką siūlot?

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarų – 7 »

 1. Taip, tikrai taip mikrobloginimas žudo tikruosius blogus.
  Pats ant to buvau sėdęs ir suprantu visą problemos rimtumą. Tiesa lietuviškasis mikroblogas blakė.lt tai net negali tokiu vadintis ( čia buvo off topic).
  Tai va, kokios alternatyvos?
  Manau, kad ateityje mikrobloginimą turėtų pakeisti fb grupės ir jų srautas.
  Tai yra gerai, nes simbolių duodama daugiau, galima ir video ar foto pridėti.
  O šiaip tikri blogai artėja saulėlydžio link.
  Ne todėl kad jų autoriai blogai rašo, bet todėl, kad praėjo tas bumas ir niekas nebenori skaityti ilgesnės žinutės kaip 140 simboliai.

     benamis — 2010-04-26 @ 13:27

 2. Nemanau, kad negalima parašyti ilgo posto, jeigu apie tai jau parašei mažiuką. Galima, pvz, parašyti savaitės/dienos naujienų apiebendrinimą+savo nuomonę, jei tweetini naujienas. Kartais norisi ir ilgesnį įrašą paskaityti negu 140 simbolių. Apie daug dalykų informacijos gauni pakankamai vien paskaitęs antraštes, bet, kai tema domina, norisi paskaityti ir plačiau.

     piktasvaikas — 2010-04-26 @ 14:00

 3. benami,
  Nemanau, kad fb pakeis mikrobloginimą. Žinoma FB turi daug patogesnes priemones, bet jis per daug didelis šiukšlynas rimtesniems dalykams. Įvairūs kvietimai, pasiūlymai ir pan. greit atsibosta.

  piktasvaikas,
  Nekalbu apie tokius smulkius tweetus iš kurių išeitų smulkūs įrašai. Tarkime, jei tu parašai apie kokį naują produktą (PC, auto etc.) twitteryje. Parašai trumpai, bet esminius dalykus. Galiausiai po to norint parašyti įrašą apie tą patį produktą smulkiau tampa ganėtinai sunkiau, nei rašant iš kart įrašą.

     Žalias — 2010-04-26 @ 14:30

 4. tik tarp kitko, tumblr.com irgi yra laikomas mikroblogu, nors nei formatas, nei simbolių skaičius ten neribojamas. Man asmeniškai patinka tumblr’o koncepcija: dalinkis kuo nori, kada nori ir kur nori.

     Sineik — 2010-04-26 @ 14:39

 5. Tu tik visiškai neužmiršk šito blogo , nes matau jau po truputį pradedi užmiršt - vis rečiau ir rečiau rašai įrašus . ;DD

     Aistė — 2010-04-30 @ 13:58

 6. Aiste,
  Su tokiais skaitytojais stengsiuosi. : )
  Ech, reikia kokio rašymo įkvėpimo.

     Žalias — 2010-04-30 @ 20:46

 7. Nežinojau, kad Twitter’is patenka į mikroblogerių kategoriją :) galvojau, kad tai yra socialinis tinklas, tipo FB. Aš asmeniškai laikausi pozicijos parašyti ilgesnį tekstą ir talpinti jį blog’e, negaištant laiko visokiems pasičiulbėjimams :) nors jeigu kas įtikintų, kad Twitter suteikia kažkokios naudos… :)

     Ievos nuomone — 2010-06-22 @ 17:58

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.