BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-06-09

Knyga ar Filmas?

,,Tik geriausios knygos virsta filmais” - citata iš kažkokios reklamos.

Tikrai nemažai yra filmų, pastatytų pagal knygų scenarijų ir netgi atvirkščiai. Bet kuris variantas yra geresnis? Nuomonės šiuo klausimu nuolatos išsiskiria. Norėdami pamatyti daug sprogimų, vaizdo efektų, holivudo žvaigždučių renkamės filmus. Norėdami nors kiek palavinti protą, pasimėgauti gera scenarijaus kokybe renkamės knygas. Asmeniškai aš, dažniau renkuosi pastarąjį variantą.

Žiūrint filmus atsisėdame į minkštą krėslą, išjungiame smegenis ir stebime besikeičiančius paveiksliukus. Filmuose, kurie pastatyti pagal knygas, dažnai iškerpamos ar pakeičiamos bene svarbiausios scenos. Nors jie trunka kelias valandas, pasijauti, tarsi pamatęs tik mažą dalį kas buvo knygoje. Netgi tokie senieji Lietuviškieji filmai kaip ,,Riešutų Duona” neatitinka knygos veiksmų. Pusė visko, kas buvo knygoje, filme net nebuvo užsiminta.

Skaitant knygas jau reikia kiek pamąstyti, suvirškinti tai, ką perskaitei. Tačiau skaitant ne tik perskaitai žymiai daugiau, bet tuo pačiu metu lavini vaizduotę, iškalbą, netgi gramatikos sugebėjimus.

O kurį variantą renkatės Jūs?

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarų – 8 »

 1. Aš už knygas. Ir tiesą sakant, filmai man retai kada joms prilysta.

     Tiltas per amžinybę — 2010-06-09 @ 15:44

 2. Tiltas per amžinybę,
  Jei filmas pagal tokį pat scenarijų kaip ir knyga, tai sutinku, knygos laimi.

     Žalias — 2010-06-09 @ 15:45

 3. Knygos. Manau, kad žiūrėdamas filmą niekada neturi tokios galimybės susimąstyti, kaip kad skaitant knygą. Juk jei susimąstysi, pramiegosi dalį filmo. Ir atminty, manau, knygos lieka ilgiau, jei tik dėmesingai skaitai.

     ma5ka — 2010-06-09 @ 15:56

 4. Retai žiūriu filmus, pastatytus pagal perskaitytą knygą. Skaitydama susikuriu veikėjų veidus, balsus, savaip įsivaizduoju aplinką. Filmas viską sugriauna, fantazijos išyra ir gaunasi šnipštas. Visumoj knygos yra vertingesnės, mielai skaityčiau daugiau, bet pastaraisiais mėnesiais visai apleidau šitą užsiėmimą. Yra ir gerų filmų, gali išsirinkti tokį, kad ne tik vaizdais mėgautis, bet ir galvą pasukt galėtum.

     Bri — 2010-06-09 @ 16:02

 5. Knygos. Bet aišku, nepraleidžiu progos, ir pažiūriu filmus, pastatytus pagal knygą, deja, dažnai tenka nusivilti.

     pikantiskoji — 2010-06-09 @ 16:30

 6. aišku visada geriau knygos. Tačiau ir filmų yra rimtų po seanso paliekančių daug minčių ne tik kelioms akimirkoms užvėrus kino salės duris, bet ir savaitei dviem. Tikriausiai dar priklauso ir nuo režisieriaus bei žmogaus santykio.
  Jei galėčiau skaityčiau daugiau knygų, nes juose tu esi kūrėjas, o ne tau primeta.

     benamis — 2010-06-10 @ 18:23

 7. Dažniau renkuosi knygas . Kai skaitai knygą ,,veikia,, tavo vaizduotė , tu viską savaip įsivaizduoji , susikūri tik tau patinkančius personažų veidus , kurie ir atitinka jų vidų . Kai skaitai knygą tu labiau įsigilini ir kartais vieną sakinį skaitai kokius penkis kartus , kad jį suprastum ;DD Žmogus perskaitęs knygą poto kelias dienas vien apie ją ir mąsto . Aišku , aš neatstumiu filmų . Filmų būna LABAI įvairių . Kai filmai yra statomi pagal knygas viskas LABAI priklauso nuo režisieriaus ir kaip aktorius perpranta tą veikėją bei tau perteikia jį . Jei žinau , kad filmas bus (yra) statomas pagal knygą , pirma pasimėgauju knyga , o poto žiūriu filmą ir vertinu visą vaizdą . Bet reikia įsivaizduoti ,kaip sunku visą knygą ,,sukišti,, į dvi valandas ir dar sudominti žiūrovą .
  Tarkim , imame tą jau pabodusį Saulėlydį , daug įdomių faktų ,kurie buvo knygoje , filme prapuola . Bet šiuo atveju man sunku lyginti knygą ir filmą , nes abu man patiko . Patiko KAIP aktoriai puikiai perteikia personažus .
  Ypač erzino filmas ,,Veronika ryžtasi mirti,, . Statytas juk pagal knygą , o jie VISIŠKAI nepanašūs . Skirtingi kaip diena ir naktis .
  Filmas ,,Remember me,, . Man jis LABAI patiko , ypač jo pabaiga . Jis verčia pagalvoti apie egzistenciją , gyvybės trapumą . Bet man rodos , jis statytas ne pagal knygą .
  Taigi , patarčiau pirmiau perskaityti knygą ir tik poto žiūrėti filmą .:}

     Aistė — 2010-06-11 @ 12:42

 8. kaip buvęs literatas, norėčiau paprieštaraut. kinas nė kiek ne menkesnis menas už literatūrą. yra daugybė ir priešingų efektų. Pvz., Kubricko Švytėjimas.

     Linask — 2010-06-12 @ 00:13

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.