BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-11-22

Lietuviškosios televizijos “ypatumai”

Tema: Kita, NuomonėŽalias @ 19:31

Vieni sako, kad lietuviškoji televizija po truputį miršta, kiti, kad ji pačiame žydėjime, o aš sakau, kad ji užknisa.

Viskas ką aš matau per visus tv3, lnk ir panašiai, tai eiliniai holivudiniai filmai, kuriuos jau n metų kartoja, rimtų žurnalistų, rimtos laidos t.y. pasakojimai apie tai, apie ką tuo momentu kalba pusė šalies, ir žinoma “linksmosios” poplaidos, tokios kaip KK2, super lt ir panašiai.

Tad pakalbėkim apie pastaruosius. Per amžius lietuviams buvo malonu stebėti kitų nelaimę, o dabar šių laidų pagalba ir smagiai iš jų pasijuokti. Juk, pagal juos, kiekvienam šalies gyventojui yra įdomu kas su kuo permiegojo ir kokius apatinius užsidėjo antradienį. Paimkime laidą Super L.T. . Ko gero viena iš beviltiškiausių laidų, bet puikus bulvarinės televizijos pavyzdys. Kiek man teko matyt, labiausiai įsiminė jų interviu ėmimas. Kiekvieną kartą, kai kalbantis žmogus pasako kokį žodį, kuris skamba juokingai, nelietuviškai, dviprasmiškai ar pan. jie tuoj pat per trečdalį ekrano prilipdo tuos žodžius. Jei tas žmogus nutylą galvodamas ką pasakyt, primėto kokių nors ženklų, kol galiausiai kalbantysis vos matosi ekrane. Atleiskit, bet kokiems imbicilams jie kuria laidas? Kad reikia ne tik savotiškai išsityčiot iš žmogaus, bet ir leisti debilams žiūrovams suvokt ką jis pasakė?

Dar viena smagi laida įstrigusi mano atmintyje - tai skandalingoji (pastebėjot kiek daug laidų dabar yra “skandalingos”?) KK2 (buvusi Kakadu). Viena iš netolerantiškiausių, kvailiausių, mainstream’iškų laidų, kurias man teko matyti. Kas mane labai supykdė tai vieną jų laida, kurios dėl kažkokių priežasčių neleidžia kelt į tinklaraštį. Anyways, jei įdomu apie ką čia blevyzgoju pažiūrėkit, suprasit. Laidoje viešai išpeikiamas projektas “Kukis ir Medutis”, kuriame mokoma tolerancijos ne tik homoseksualams, bet ir kitoms rasėms, religijai ir pan. Deja laida traktavo tai, kaip “ped*rastų pasikėsinimą į vaikus”. For f*ck’s sake, kas sako “ped*rastai” televizijoje? Nepaisant to, kad nerealus projektas buvo užterštas, laida parodė savo silpnaprotiškumą ir netoleranciją.

Vieno ko aš nesuprantu, tai kokio lygio turi būti žiūrovai, kad šios laidos jiems patiktų?

Smarkiai tikiuosi, kad ilgainiui jos išnyks, nes manau sulig kiekviena laida žiūrovai darosi kvailesni.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarų – 6 »

 1. “Kukis ir Medutis” yra vienas iš geriausių projektų Lietuvoje. O pažiūrėjus LNK laidą apie kietuosius Kukį ir Medutį, mane supykino nuo to politiko (nepamenu, kas ten buvo, persiprašau) trumparegiškumo ir netolerancijos. Čia tokiem žmonėm ir yra skirtas “Kukis ir Medutis”.

     derva — 2010-11-22 @ 19:52

 2. S.Buškevičiaus komentarai buvo absoliučiai ne etiški, ir, manau, tokiam vyriausybės atstovui tikri nepriimtini.

     Žalias — 2010-11-22 @ 20:10

 3. visi pastaruoju metu įžvelgia tuos bloguosius televizijos ypatumus, ir aš pritarius jums, mat žmonės yra kvailinami su lig kiekviena laida. reikia mokėt atsirinkt, kas yra verta dėmesio. tačiau, apskritai, televizoriai, kompiuteriai, suvarė mus į kambarius. kuo toliau, tuo labiau nebemokam bendraut, nebemokam pasakyt “aš noriu; aš myliu; aš pasiilgau; kodėl tu šiandien liūdnas?”. tenka vėl mokytis bendraut, vėl mokytis atsivert. bet tai jau turbūt kita ideologija.

     Aistė — 2010-11-22 @ 20:52

 4. Tos laidos skirtos tik palinksminti zmones. Naujas formatas nematytas apipavidalinimas, kuomet puse ekrano uzrasomi visokiais zodziais. Viskas yra verslas ir pinigai. O laida KK2 yra gera del to, kad pazemina politikus ir tas “zvaigzdes”.

     P@tr1zz... — 2010-11-23 @ 14:26

 5. Aistė,
  čia jau nieko nepakeisi. Kibernetinė era ateina.
  Patri,
  Laidos gal iš idėjos ir turi būt tokios, bet visgi “iš idėjos” ir komunizmas yra gerai. Visos tos laidos yra totalus bulvarinis šlamštas skirtas gerai praplauti smegenis. O dėl pažeminimo, tai, kad ir kaip bebūtų, viešai tai daryti yra paprasčiausiai neadekvatu.

     Žalias — 2010-11-23 @ 21:07

 6. Thanks for this article, very nice :P

     Riool Ontstoppen — 2012-05-08 @ 11:19

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.