BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-11-11

Pozityvumas ir fluxus

Tema: Kita, LaisvalaikisŽalias @ 20:26

Kaip ir žadėjau, šiandien rašau pozityvia tema. Pastebėjau, kad esu mėgėjas nuolatos kažkuo skųstis, kažką peikti. Bet kadangi šiandien rašom pozityviai, tad ir atsidžiaugsiu. Kuo?

Ogi štai kuo. Visai nesenai man teko malonumas atrasti “fluxus” meno judėjimą. Fluxus’as (lot. fluxus - nepatvarus, nepastovus) - tai meno rūšis, kuriai tarsi negalioja visos taisyklės ir disciplina. Čia viskas atsitiktina ir tuo šis judėjimas mane žavi. Fluxus peikia komerciją ir siekia menininkų nepriklausomybės. Lietuvoje šis judėjimas prasidėjo Jurgio Mačiūno ir Jono Meko iniciatyva.

Viena iš smagiausių fluxus vietų (bent jau Vilniuje) tai “Fluxus Ministerija”. Pirmą kartą ten pabuvojęs pasijutau nejaukiai. Aplinka ganėtinai keistoka, graffitininkai paišo ant sienų, neaiškios figūros stovinčios kampe prie menko apšvietimo, siaurėjančios sienos. Viskas ten atrodė, tarsi apleista poliklinika ar kažkas tokio. Bet pradėjus lankytis ten dažniau išsiugdžiau meilę visai fluxus aplinkai. Ministerijoje dabar vyksta įvairios parodos, kino seansai, įvairūs koncertai. Pvz.: dedu didžiausią pliusą už (ne tik fluxus’e) vykusį “Nepatogų Kiną”. Pagaliau kažkas tokio, kur parodomos temos apie, kurias retas turi drąsos užsiminti.

All in all, kol kas tiek apie šį nuostabų judėjimą. Ateityje prisižadu dar apie jį parašyti. Pozityvaus jums vakaro!

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarų – 2 »

  1. Kur yra ta “Fluxus ministerija”?

       Vidmantas — 2010-11-11 @ 21:35

  2. Gedimino pr. 27.

       Žalias — 2010-11-12 @ 14:24

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.