BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-12-30

Kitu kampu

Kažkada jau rašiau/klausiau apie persikėlimą iš blogas.lt į tumblr ir gavau labai daug atsiliepimų. Dar bandžiau kažkaip atsigaivinti, kažką naujo rašyti, bet visgi supratau, kad nieko nebus. Paprasčiausiai ištrinti blogą negaliu, širdelė neleidžia. Perkelti įrašus į tumblr irgi negaliu - tingiu. Tad kompromisas toks: blogas egzistuos, tik nebus pildomas, po naujų metų vėl bus paprastas (nebe PRO) tipo blogas.

Dėl kokių uber žinių gal parašysiu ir čia, bet visas veiksmas vyks tumblr’e.

Tebūnie tai ne liūdna pabaiga, o džiaugsminga pradžia!

Vienu žodžiu: PERSIKRAUSČIAU

Rodyk draugams

2010-11-10

Pozityvaus bloginimo diena

Tema: Asmeniniai, Gyvenimas, KitaŽalias @ 21:17

Kaip jau pastebėjot čia lankausi retai. Labai retai. Bet po truputy galvoje dėlioju mintis ateities įrašams, ir po truputy turėtų viskas grįžti į savo vėžes.

Taigi eilinį kartą check’indamas skaityklą atradau tokią smagią idėją: ,,Pozityvaus Bloginimo Diena”

Šiek tiek pozityvo tikrai nepakenktų, o ir šia smagia akciją gal bus lengviau grįžti prie rašymo.

Anyways, kviečiu prisijungti. Dalinsimės pozityviomis mintimis rytoj, t.y. lapkričio 11d. ketvirtadienis.

Rodyk draugams

2010-07-12

Kodėl aš nežiūriu futbolo, arba finalo nevertos varžybos

Tema: Gyvenimas, Laisvalaikis, NuomonėŽalias @ 12:00

Vakar ispanų pergale pagaliau pasibaigė mėnesį trukęs pasaulio futbolo čempionatas. Per visą tą mėnesį iš šio čempionato mačiau tik Green’o fail’ą, Vokietija vs. Urugvajus ir žinoma vakarykštes finalines rungtynes, ir tuo nė kiek nesigailiu.

Šiam įvykiui įdėta begalė pinigų ir pastangų, kad būtų įdomus reginys, bet viską ką (bent jau aš) mačiau tai dažniausia ~ 90 spyrių iš vienos aikštės pusės į kitą, ~ 9 nepataikytus spyrius į vartus, ir ~ 1 įvartį. Žinoma nepamirštam ir teatrališko reginio, bet čia jau kita kalba. Nepaisant to, patriotai - sirgaliai už eilines varžybas sumoka viso labo $140 o į finalines rungtynes tik (!) apie $2000.  Visgi (smarkiai tikiuosi) ne visos varžybos buvo tokios lėkštos: Vokietija su Urugvajumi suteikė tikrai malonų reginį, kur mačiau futbolą, o ne žliumbiančių, ir ant vejos besiraitančių vyrų manifestą.

,,96% teisėjų sprendimai būna teisingi, tačiau apie likusius 4 anglai ganėtinai aiškiai nupasakojo.” Kažką panašaus sakė kažkuris komentatorius, ir buvo visiškai teisus. Šį kart ne tik anglai galės nupasakot tuos 4 procentus. Per pratęsimą nebuvo paskelbtas olandų kampinis, kuris galbūt būtų išgelbėjęs juos nuo pralaimėjimo, tačiau teisėjo žodis paskutinis. Iš kitos pusės, ispanai į finalą užkopė per teisėjų klaidas, ir tuo pačiu, sugebėjo jį laimėti…

Grįžkim prie finalinio Ispanijos ir Olandijos mačo. Per visas varžybas buvo gauta 10 geltonų kortelių iš kurių viena virto raudona. Berods čempionato rekordas. Stebint rungtynes atrodė, kad vietoj treniruočių abiejų komandų žaidėjai lankė vaidybos pamokas. Kas antrą žingsnį, tiek ispanus, tiek olandus traukė prie žemės. Galiausiai Torresas nusprendė “pailsėti” vidury vejos, nors einant atsiimt medalių, visi skausmai ir šlubavimai pasimiršo. Ką gi be padarysi?

Štai tokia mano nuomonė apie ši pasaulio čempionatą. Pagaliau pasibaigė, tačiau visų kalbų, juokų ir kitų vuvuzelių paminėjimų pasiilgsiu.  :)

Rodyk draugams

2010-04-26

Kaip mikrobloginimas žudo blogosferą?

Kažkada panašų įrašą buvau perskaitęs kažkuriame tinklaraštyje, kurio dabar neberandu, bet tada juo netikėjau. Visgi klydau.

Iš pradžių, kas yra tie mikroblogai, ir su kuo jie valgomi? Tai įvairūs tinklalapiai, kuriuose prisiregistravęs gali palikti savo trumpąsias žinutes (ne daugiau 140 - 160 simbolių). Kadangi leistina norma yra maža, žinutės turi būti konkrečios, ir aiškiai suformuluotos. Kad ir kaip bebūtų, apie tai jau esu rašęs.

Taigi kaip mikroblogai žudo blogosferą? Ogi visai paprastai. Ko gero daugiausiai blogerių yra užsiregistravę twitter’yje. Kaip anksčiau minėjau, ten blogeriai dalinasi naujausiomis žiniomis apie IT, pasaulį ir pan. Kitaip tariant, rimtomis naujienomis. Kadangi įrašams parašyti reikia laiko ir kantrybės reikia surasti alternatyvą - paprasčiausiai parašyti žinutę į twitter’į ir baigta! Bet kai galiausiai atsiranda laiko ir noro suregzti įrašą, prisimeni, kad apie tai jau buvai parašęs kažkuriame mikrobloge. Rašyti apie tai dar kartą? Neapsimoka. O ir po trumpo ir konkretaus pranešimo parašyti ką nors ilgesnio gana sunku. Taip prapuola vienas, antras, trečias ir dar daug įrašų. Įsitikinau ant savo kailio.

Sustabdyti visą tai yra sunkoka. Nerašyt į mikroblogus kažkaip negerai, prarasi ir informacijos ir kontaktų. Toliau rašyti irgi ne kas. Gal rašyti nedaug ir pagalvoti, ar tos trumpos žinutės negali išsivystyti į įrašus?

Ką siūlot?

Rodyk draugams

2010-02-12

Žiniasklaida šiandien - tikėti ar ne?

Tema: Gyvenimas, NuomonėŽalias @ 14:53

Žiniasklaida - tai laikraščiai, internetas, žinios, televizija. Ji praplečia žmogaus akiratį visuomenėja, supažindina su esminiais dalykais vykstančiais pasaulyje. Paprastai vieni perskaitę, pamatę ar išgirdę tam tikras žinias jas įsisavina ir tiki jomis. Tuo tarpu kiti jas sužinoję ir įsigilinę į jas pradeda abejoti žiniasklaidos skaidrumu.

Žurnalistai - tai žmonės tokie patys kaip ir visi kiti. Tiktais jiems kartais tenka bet kokiais būdais išgauti informacija tam tikra tema, bet už tai jie gauna pinigus, gerus pinigus. Vos prasidėjus žiniasklaidai su pirmuoju lietuvišku laikraščiu ,,Aušra”  buvo teikiama informacija apie politika, visuomenė ir pan. Tada lietuviškos naujienos buvo uždraustos, tad būtinybės meluoti, kad gauti daugiau klientų nebuvo. Tačiau laikai keičiasi.

Nesenai visi girdėjome istoriją apie merginos išžaginimą greitosios pagalbos automobilyje. Buvo apie tai rodomos laidos. Ir vienoje iš jų pamačiau gana keistą situaciją. Berods tai buvo ,,Abipus Sienos” . Visus eilinį kartą apšvietė apie istoriją ir parodė interviu su skirtingais žmonėmis (policija, kaltinamieji, draugai ir t.t.). Buvo išgirstos visos nuomonės bei versijos, beveik iš visų, bet kažkodėl iš nukentėjusios interviu nebuvo paimtas. Mano nuomonė, tai kažkokia nesąmonė. Iš visų informacija surinkta, o iš bene svarbiausios personos nereikia? Kitoje laidoje informacija buvo paimta iš nukentėjusiosios kaimynės. Lyg tai būtų padėję…

Kitas “pavyzdys” būtų kažkada senai parašytas straipsnis viename žurnale apie mūsų mokyklą. Išėjusios mokinės (pabaigusios 12 klasių) mama davė interviu žurnalui, kuriame sakė, kad mokytojai už mokestį priima mokinius papildomoms pamokoms. Kitaip sakant, pabūna korepetitoriais. Įdomu tai, kad žurnalo straipsnyje buvo parašyta, kad ,,Mokyklos mokytojai neišmoko mokinių, kad vėliau už pinigus galėtų juos išmokyti”. Dar kitaip sakant, buvo pakeisti žodžiai taip, kad atrodytų, jog mokytojai specialiai nusodina mokinius, kad vėliau užsidirbtų.

Dar įdomi situacija buvo, kai nesenai vėlgi mūsų mokykloje buvęs moksleivis sumušė mokytoją. Nemažai internetinių žinių portalų greitai pernešė šią informaciją, tačiau kiekvienas pateikė ją skirtingai. Kažkuriame tinklaraštyje, buvo parašyta “Mokinys sumušė mokytoją”. Visus tai žinoma suintrigavo, bet straipsnyje žinoma buvo viskas kitaip. Mokinys yra buvęs ir jau senai išmestas iš mūsų mokyklos, jam jau gerokai virš 20  ir jis yra narkomanas. Tai ar galima antraštėje rašyti, kad “Mokinys sumušė mokytoją”?

Žurnalistams moka už tokias naujienas, kurias žmonės perskaitę aptartų dar ilgą, ilgą laiką. Tačiau, kad tokias naujienas parašyti reikia šiek tiek “pakoreguoti” situaciją. Ir štai ką mes ir gauname. Tai ar galima pasitikėti šių dienų žiniasklaida?

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.