BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-06-09

Knyga ar Filmas?

,,Tik geriausios knygos virsta filmais” - citata iš kažkokios reklamos.

Tikrai nemažai yra filmų, pastatytų pagal knygų scenarijų ir netgi atvirkščiai. Bet kuris variantas yra geresnis? Nuomonės šiuo klausimu nuolatos išsiskiria. Norėdami pamatyti daug sprogimų, vaizdo efektų, holivudo žvaigždučių renkamės filmus. Norėdami nors kiek palavinti protą, pasimėgauti gera scenarijaus kokybe renkamės knygas. Asmeniškai aš, dažniau renkuosi pastarąjį variantą.

Žiūrint filmus atsisėdame į minkštą krėslą, išjungiame smegenis ir stebime besikeičiančius paveiksliukus. Filmuose, kurie pastatyti pagal knygas, dažnai iškerpamos ar pakeičiamos bene svarbiausios scenos. Nors jie trunka kelias valandas, pasijauti, tarsi pamatęs tik mažą dalį kas buvo knygoje. Netgi tokie senieji Lietuviškieji filmai kaip ,,Riešutų Duona” neatitinka knygos veiksmų. Pusė visko, kas buvo knygoje, filme net nebuvo užsiminta.

Skaitant knygas jau reikia kiek pamąstyti, suvirškinti tai, ką perskaitei. Tačiau skaitant ne tik perskaitai žymiai daugiau, bet tuo pačiu metu lavini vaizduotę, iškalbą, netgi gramatikos sugebėjimus.

O kurį variantą renkatės Jūs?

Rodyk draugams

2010-04-06

Zero 2 - jau geriau

Po ilgo, ilgo laiko peržiūrėjau jau aprašytojo filmo Zero antrąją dalį. Kaip minėjau pirmame įraše, kad filme siužetas buvo sumaltas į didelę mėsmalę, šį kartą autoriai klaidą ištaisė.

Prie jau minėtų aktorių prisidėjo dar porą lietuviškų žvaigždučių, tokių kaip Vytautas Šapranauskas, Kęstutis Jakšta ir kiti. Aktorių vaidyba ir toliau mane stebina, žinoma nepaisant taip ir toliau visą filmą ausį rėžiančių keiksmų, aktoriai padirbėjo puikiai.

Siužeto keliais sakiniais nepapasakosi, jis parinktas ganėtinai originalus. O ir veiksmų ir laikų kaita įterpta suprantamai ir su paaiškinimu. Kiekvieno veiksmo pradžioje parašoma kelintas tai veiksmas, ir keliais žodžiais pasakoma, kas vyksta. Už tai - pliusas.

Antroje dalyje vyravo ne tik niūri “šaudom - gaudom” nuotaika, bet pagaliau pasijautė ir suprantamo juodo humoro dalelė.

Filmas, bent jau man, ne vienas iš tų, kurį galėčiau su mielu noru peržiūrėti dar kartą, bet atsižvelgiant, kad tai lietuvių kūryba, gal ir nieko. Iš esmės jį peržiūrėjau vien iš smalsumo, sužinoti, ką pakeitė autoriai iš pirmosios dalies. Drąsiai sakau, pirmąją dalį “Zero 2” , ačiū Dievui, pranoko.

Rodyk draugams

2010-03-04

Zero - tikras gyvenimas, ar perdėtas juodumas?

Iš pradžių pradėsiu apie naujai iškilusią blogo skiltį ” Knygos / Filmai” . Dauguma tinklaraščių turi atskirą tema “Knygos” ar “Filmai”, kur aptaria, kritikuoja ar giria matytus filmus, ar skaitytas knygas. Taigi užsimaniau ir aš įsivesti tokią skiltį, tik pas mane bus viskas vienoje vietoje. Čia taip pat aptarsiu tai ką mačiau didžiajame ekrane, ar perverčiau baltuose puslapiuose.

O dabar prie reikalo. Nesenai išėjo lietuviškos gamybos filmas “Zero 2“. Tai E.Vėlyvio pirmosios dalies tęsinys. Tačiau šiame įraše aptarsiu ne antrąją (šios dar nemačiau), o pirmąją dalį. Filmas išleistas 2006 metais, nei senas, nei naujas. Jame vaidino ir tokios lietuviškosios žvaigždutės kaip Ramūnas Rudokas, Algis Ramanauskas-Greitai, bei kiti.

Filmas pavadintas “Zero : Grožis ir Geismas” (Alyvinė Lietuva). Tarsi ir norėtume pamatyt tikrąją Lietuva. Tai ir pamatome. Ryškiai pamatome. Filmas yra ganėtinai stiprus. Nė vienas aktorius neapsiėjo be keiksmų. Taip, lietuviai keikiasi, bet tikrai nemanau, kad sakinyje 70% sudaro keiksmažodžiai. Aktorių vaidyba, turint omeny, kad dauguma yra tik TėVė laidų aktoriai, yra ganėtinai profesionali, tai, ko gero ir yra vienas iš didžiausių filmo pliusų.

Scenarijus. Šis, mano nuomone, yra ganėtinai sumautas. Filme pasakojama apie pabėgusį karį, prasilošusį biznismeną , ir tris smulkius vagis. Jų istorijos yra skirtingos, tačiau galiausiai jos susipina į vieną. Esmė ta, kad iš vienos istorijos į kitą peršokama greitai ir nesuprantamai. Vieną akimirką Jūs matote kaip karys bėga mišku, kitą, kaip prieš tris dienas vagys sėdėjo mašinoje… Analoginis scenarijus yra ir filmo “Dievo miestas”. Tačiau istorijų keitimasis iš vieno laiko tarpo į kitą yra pakankamai aiškus.

Iš ties smalsu yra sužinoti, kaip atrodys “Zero 2″. Girdėjau, kad ne už ilgo pasirodys torentuose, tada ir pažiūrėsim. :)

P.S. Ironiška, bet koks filmas tokie ir “geri” atsiliepimai (Obuolys.lt) :

Zjb filmas…E.Velyviui pagarba …filmas achx…tikrai labai geras…lauksiu “ZERO 2″ :D

Ir man labiausiai patikęs kritikų atsiliepimas (Obluolys.lt) :

Pyškalais vaikystėje mitęs Vėlyvis parašė 90 minučių meilės laišką Tarantinui. Pavadinimu “Zero”.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.