BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliasis blogas

2010-02-12

Žiniasklaida šiandien - tikėti ar ne?

Tema: Gyvenimas, NuomonėŽalias @ 14:53

Žiniasklaida - tai laikraščiai, internetas, žinios, televizija. Ji praplečia žmogaus akiratį visuomenėja, supažindina su esminiais dalykais vykstančiais pasaulyje. Paprastai vieni perskaitę, pamatę ar išgirdę tam tikras žinias jas įsisavina ir tiki jomis. Tuo tarpu kiti jas sužinoję ir įsigilinę į jas pradeda abejoti žiniasklaidos skaidrumu.

Žurnalistai - tai žmonės tokie patys kaip ir visi kiti. Tiktais jiems kartais tenka bet kokiais būdais išgauti informacija tam tikra tema, bet už tai jie gauna pinigus, gerus pinigus. Vos prasidėjus žiniasklaidai su pirmuoju lietuvišku laikraščiu ,,Aušra”  buvo teikiama informacija apie politika, visuomenė ir pan. Tada lietuviškos naujienos buvo uždraustos, tad būtinybės meluoti, kad gauti daugiau klientų nebuvo. Tačiau laikai keičiasi.

Nesenai visi girdėjome istoriją apie merginos išžaginimą greitosios pagalbos automobilyje. Buvo apie tai rodomos laidos. Ir vienoje iš jų pamačiau gana keistą situaciją. Berods tai buvo ,,Abipus Sienos” . Visus eilinį kartą apšvietė apie istoriją ir parodė interviu su skirtingais žmonėmis (policija, kaltinamieji, draugai ir t.t.). Buvo išgirstos visos nuomonės bei versijos, beveik iš visų, bet kažkodėl iš nukentėjusios interviu nebuvo paimtas. Mano nuomonė, tai kažkokia nesąmonė. Iš visų informacija surinkta, o iš bene svarbiausios personos nereikia? Kitoje laidoje informacija buvo paimta iš nukentėjusiosios kaimynės. Lyg tai būtų padėję…

Kitas “pavyzdys” būtų kažkada senai parašytas straipsnis viename žurnale apie mūsų mokyklą. Išėjusios mokinės (pabaigusios 12 klasių) mama davė interviu žurnalui, kuriame sakė, kad mokytojai už mokestį priima mokinius papildomoms pamokoms. Kitaip sakant, pabūna korepetitoriais. Įdomu tai, kad žurnalo straipsnyje buvo parašyta, kad ,,Mokyklos mokytojai neišmoko mokinių, kad vėliau už pinigus galėtų juos išmokyti”. Dar kitaip sakant, buvo pakeisti žodžiai taip, kad atrodytų, jog mokytojai specialiai nusodina mokinius, kad vėliau užsidirbtų.

Dar įdomi situacija buvo, kai nesenai vėlgi mūsų mokykloje buvęs moksleivis sumušė mokytoją. Nemažai internetinių žinių portalų greitai pernešė šią informaciją, tačiau kiekvienas pateikė ją skirtingai. Kažkuriame tinklaraštyje, buvo parašyta “Mokinys sumušė mokytoją”. Visus tai žinoma suintrigavo, bet straipsnyje žinoma buvo viskas kitaip. Mokinys yra buvęs ir jau senai išmestas iš mūsų mokyklos, jam jau gerokai virš 20  ir jis yra narkomanas. Tai ar galima antraštėje rašyti, kad “Mokinys sumušė mokytoją”?

Žurnalistams moka už tokias naujienas, kurias žmonės perskaitę aptartų dar ilgą, ilgą laiką. Tačiau, kad tokias naujienas parašyti reikia šiek tiek “pakoreguoti” situaciją. Ir štai ką mes ir gauname. Tai ar galima pasitikėti šių dienų žiniasklaida?

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarų – 6 »

 1. Jei žinai kas rašo, kodėl rašo, pagal kieno užsakymą rašo ir dar gali patikrinti šaltini - tikėti galima :)

  o šiaip visas informacijos srautas tai arba atskrų grupių (politikų, verslininkų) pasistumdymai arba reklama arba baltas triukšmas.

     Dali.us — 2010-02-12 @ 16:04

 2. Dali.us ,
  Taip, jei žinai, kad šaltiniai patikimi, tikėti galima, bet dažniausiai tie išsamūs šaltiniai neparašomi..

     Žalias — 2010-02-12 @ 16:25

 3. Rašoma ,,Visuomenėje,, : D
  Šeip aš pati galvojau būt žurnaliste , na žinoma ne tokio lygio , jog pūsčiau burbulus iš tokių šeip rimtų temų arba žvaigžduių gyvenimo.
  Nors šeip tavo nuomonei visada pritariu , bet šį kart dėl
  ,,merginos išžaginimą greitosios pagalbos automobilyje.,, turėčiau paprieštarauti , aš nemanau , jog jeigu tave išžagintų (nu tai nelabai įmanoma , bet pabandyk įsivaizduoti ) tu dar norėtum kalbėtis apie tai su kažkuo , o ypač televizija .
  Bet su kitais faktais ŽINOMA sutinku…
  WTF ? Mokytojai sodina mokinius ? Taip , yra tokių išsirenka nepatinkantį ir tenka jam kentėt , bet tikrai ne todėl , jog pinigų užsidirbtų . Ir tegu prieš kažką
  aiškindama mama pasako mok. pavardę ;D
  Ir paskutinė pastraipa , Šis straipsnis vienas iš DURNIAUSIŲ iš mano girdėtų , turiu draugę besimokančią toje mokykloje , ir ji matė tą sumuštą mokytoją , ir ką čia rašo tai atleiskit ,,Šūdo malimas ,, . O to straipsnelio komentarai ,tai … vat vienas toks istrigęs : ,,Mokytoja pati kalta , nesirautų ,galvon negautų” (na necitavau bet buvo maždaug toks ) .
  Vat dar girdėjau , jog jūsų mokykloj mergaitę sumušė …
  Tai va , toks ilgas mano komentaras . : )

     Aistė — 2010-02-12 @ 20:45

 4. #1, žurnalistai niekada kitokiais nebuvo; #2, tiesiog reikia suprasti tokią informaciją atitinkamai - ne pažodžiui. What’s the big deal?

     hadrian — 2010-02-12 @ 22:03

 5. Tie visi iskraipymai tik tam, kad zmones labiau sokiruot ir gaut papildomo demesio. Zurnalistu tokia mada - metyt kakius i ventiliatoriu :)

     Eugenijus — 2010-02-12 @ 23:41

 6. Aiste,
  Aišku kalbėti būtų nemalonu po tokio įvykio, bet juk net laida vadinasi “Abipus Sienos”. Abipusių versijų kažkaip nesimatė.
  hadrian,
  The big deal is, kad tą informaciją suprasti atitinkamai yra nelengva, kai visa informacija yra taip iškraipoma..
  Eugenijau,
  Mane pavyzdžiui labiau šokiruoja ant kiek įžūliai jie iškraipo faktus, ir dėmesys, kurį jie kartais gauna, tai tikrai ne į gerąją pusę. :)

     Žalias — 2010-02-13 @ 11:04

Šio įrašo komentarų RSS srautas. Citatos URL

Parašykite komentarą

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.